Ekscytujące Święto Balonów

V Fiesta Balonowa – „Dolina Narwi” połączona z Piknikiem Rodzinnym w Turośni Kościelnej jak co roku przyciągnęła tłumy mieszkańców gminy i gości. Organizowana przez Gminę Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej i Białostocki Klub Balonowy impreza stała się jedną z wizytówek naszego regionu.

Najważniejszy punkt Fiesty – start balonów, stał przez cały czas pod dużym znakiem zapytania, alarmy wysyłane przez Alert RCB trzymały uczestników przez cały czas w napięciu, jednak wszystko zakończyło się pomyślnie i balony wystartowały.

Podczas tegorocznej fiesty odbył się dwudniowy Piknik Rodzinny, który uroczyście otworzyli Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna, Władysław Tadeusz Bohojło – pilot z Białostockiego Klubu Balonowego i Maria Busłowska – dyrektor GOK-u w Turośni Kościelnej.

Poza pokazami baloniarstwa, w tym nocną ekspozycją balonów, na odwiedzających czekało wiele innych atrakcji w tym: konkursy dla dzieci, występ taneczny Klubu Seniora – Babuszki, Pokaz ratownictwa JRG Łapy, mecz piłkarski KS Turośnianka, pokaz policyjnych psów tropiących, prezentacje zabytkowych aut i motocykli, koncerty Eleny Rutkowskiej i zespołu Cygańskie Czary, Budka Band, Blue Mahoe, oraz konkurs kulinarny Podniebne Smaki. Pełen emocji konkurs wygrało KGW Szlachcianki, na drugim miejscu znalazły się Cacanki, a na trzeci uplasowały się ex aequo Trzy Drogi i Wesołe Sąsiadki. Koło Zdolne Babki i Klub Seniora, które nie brały udziału w konkursie kulinarnym otrzymały nagrodę za udział w Fieście Balonowej.

Na pełną relację zapraszamy wkrótce.

 
Rafał Kuczmarski
zdjęcia: Agnieszka Mielech

Kultura

Powrót na początek strony