Charytatywny Jarmark Wielkanocny

Kiermasz rozmaitości, rodzinny turniej sportowy, harcerska gra wielkanocna – na Charytatywnym Jarmarku Wielkanocnym na rzecz Fundacji „Naszpikowani” nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych. Wydarzenie, zorganizowane przez Gminę Turośń Kościelna i Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej odbyło się 2 kwietnia br. na placu przy orliku sportowym w Turośni Kościelnej.

Głównym celem Jarmarku było wsparcie dzieci i dorosłych, zmagających się z chorobami nowotworowymi krwi. Zgromadzonych przywitała Maria Busłowska – dyrektor GOK-u. Chętni mogli odwiedzić stoiska Kół Gospodyń Wiejskich: „Zdolne Babki”, „Trzy Drogi”, „Cacanki”, „Wesołe Sąsiadki” i „Szlachcianki” oraz tutejszego Klubu Seniora. Stoły uginały się od pyszności i kolorowych świątecznych ozdób.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną, o główną nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego i Wójta Gminy Turośń Kościelna. Wśród 31 ciekawych prac znalazło się kilka najlepszych. Laureatom nagrody wręczył i pogratulował wójt Grzegorz Jakuć. Na podium stanęli: I miejsce – Patryk Szerenos, II miejsce – Izabela Dąbrowska, III miejsce – Gabriela Jarosiewicz. Dwa wyróżnienia otrzymali: Marlena Janoszuk i Krzysztof Chodorowski.

Z dużym odzewem spotkał się także Rodzinny Turniej Piłki Nożnej, zorganizowany przez Klub Sportowy ,,Turośnianka”. Spośród ośmiu drużyn, najlepsza okazała się drużyna Rodziny Łukaszuków. Kolejną atrakcją była Harcerska Gra Wielkanocna przygotowana przez 37. Turosieńską Drużynę Harcerską. Najmłodsi z zaciekawieniem oglądali wóz strażacki OSP Chodory.

Szczytny cel wsparli wystawcy oraz firmy „Olejowe Smaki” i „4home&kitchen".

 

Kultura

Powrót na początek strony