Razem dla wcześniaków

Stoiska tematyczne, rozgrywki sportowe, spotkanie z Mikołajem i Elfami, animacje taneczne i pokaz fireshow, m.in. te atrakcje czekały na zainteresowanych na Charytatywnym Jarmarku Bożonarodzeniowym na rzecz Fundacji Mali Wojownicy, który odbył się 11 grudnia br. w Turośni Kościelnej.

Za sprawą lokalnych stowarzyszeń, rękodzielników i wytwórców plac przy orliku sportowym wypełnił się stoiskami tematycznymi, na których zainteresowani mogli nabyć m.in. prezenty pod choinkę i ręcznie wykonane ozdoby. Pomoc i wielkie serce okazały: KGW ,,Zdolne Babki”, KGW „Cacanki”, KGW „Wesołe Sąsiadki”, KGW „Szlachcianki”, Klub Seniora wraz z uczniami Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, Klub Sportowy „Turośnianka”, OSP Chodory i 37. Turosieńska Drużyna Harcerska. Do akcji włączyła się także firma ,,Kraina Różności" i rękodzielnik Agnieszka Malinowska.

Dzieci brały udział w zabawach i animacjach tanecznych z Mikołajem i Elfami czy z zaciekawieniem oglądały sprzęt strażacki. Nie omieszkały też zapozować do pamiątkowego zdjęcia. Rozgrywki pomiędzy KS Turośnianką, a reprezentacją Urzędu Gminy, na czele z wójtem Grzegorzem Jakuciem rozpoczęły się przy mało sprzyjającej aurze. Obfite opady i niska temperatura nie wypłynęły na zapał grających, którzy strzelili po cztery bramki dla każdej ze stron.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu „Twoja okładka świąteczna”. Autorką zwycięskiej – okładkowej pracy jest Maria Walentynowicz. II miejsce (ex aequo) zajęli: Zofia Bibułowicz i Dominik Mieszkowicz.

Głównym celem Jarmarku była pomoc wcześniakom – podopiecznym Fundacji „Mali Wojownicy”. Ta szczytna inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem wielu ludzi dobrej woli, którym dziękowali Grzegorz Jakuć – wójt gminy i Sylwia Wesołowska – prezes fundacji. Dzięki hojności ofiarodawców do potrzebujących trafiło 2.308,35zł. Ponadto wytwórcy i rękodzielnicy: „Stodoła na Cztery Nogi”, „Kraina Rożności”, „Pracownia Florystyczna – Kwiat Paproci” i KS „Turośnianka” przekazali Fundacji dary, które można nabyć na profilu organizacji w serwisie „Allegro-Charytatywnie”.

Pełen emocji Jarmark Charytatywny zakończył pokaz tańca z ogniem Grupy „FireTime”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez GOK w Turośni Kościelnej, przy współpracy z Gminą Turośń Kościelna.

Rafał Kuczmarski

zdjęcia: Agnieszka Mielech

Kultura

Powrót na początek strony