Zaproszenie na spektakl w Topilcu

Proboszcz parafii w Topilcu zaprasza na spektakl „MIKROKOSMOS”, który odbędzie się 28.06.2022 r. o godz. 16:00 na scenie teatralnej w topilskiej stodole. Wstęp wolny!

OPIS PROJEKTU:
pikTOgraMY
Koncepcja projektu "pikTOgraMY" zawiera w sobie szereg działań, których celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego odbioru sztuki i udziału w życiu kulturalnym. Celem pośrednim jest skupienie się na przyrodzie, która otacza człowieka i może stać się inspiracją do działań twórczych. „pikTOgraMY” łączy w sobie skrót nazwy instytucji wnioskodawcy (PIK), ze słowem GRA, którego synonimem jest zabawa i odtwarzanie roli (w teatrze). W nazwie znajduje się forma osobowa TO - MY, która daje poczucie wspólnotowości i sprawczości uczestnikom zadania. Sam Piktogram jest przedstawieniem pojęcia (wyrazu/równoważnika zdania) za pomocą obrazka. Piktogram pełni ważną funkcję w komunikacji, gdyż dzięki zastąpieniu słowa pisanego elementem graficznym, zwiększa czytelność przekazu oraz omija barierę językową. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, których zakodowanych znaków najlepiej uczyć się w praktyce.
Przy pomocy profesjonalnej kadry dzieci i młodzież w przeciągu tygodnia, na warsztatach teatralnych  przygotowały przedstawienie oparte na twórczości Josefa i Karela Čapków, a dokładnie inspirowane komedią "Ze života hmyzu” (Z życia owadów). Po za premierą w Choroszczy spektakl zagrany będzie  w trzech miejscowościach. Będzie to wydarzenie wchodzące w dodatkową strukturę: profesjonalna oferta teatralna realizowana przez młodych aktorów – amatorów dla swoich rówieśników.
20-26.06.2022 r. – Warsztaty Teatralne w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Choroszczy
26.06.2022 r. – Premiera spektaklu „MIKROKOSMOS” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Choroszczy
Mini objazd teatralny „MIKROKOSMOS”
•           28.06.2022 r.  godz. 16:00 – Spektakl „MIKROKOSMOS”  -  Parafia św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu – scena teatralna w stodole
•           29.06.2022 r. godz. 16:00  –  Spektakl „MIKROKOSMOS”  Knyszyński Ośrodek Kultury
•           30.06.2022 r. godz. 16:00 – Wizyta Studyjna w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej; Spektakl „MIKROKOSMOS” w Akademii Supraskiej
TWÓRCY SPEKTAKLU:
Reżyserem: Karol Smaczny
Muzyka:  Michał Górczyński
Choreografię Miłosz Pietruski
Scenografia/Kostiumy Małgorzata Tarasewicz-Wosik.
W spektaklu razem z uczestnikami zagra aktor Marcin Tomkiel.
„Organizatorom projektu pikTOgraMY jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
plakat pikTOgraMY (1).jpg

Kultura

Powrót na początek strony