Półkolonie letnie w GOK-u

Zajęcia świetlicowe, zwiedzanie Epi-Centrum Nauki w Białymstoku i odwiedziny w „Stodole na cztery nogi” – to tylko część atrakcji, z których skorzystały dzieci biorące udział w półkoloniach letnich, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej.

Spotkania rozpoczęliśmy w poniedziałek, 1 sierpnia br. od integracji w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej. Ustaliliśmy regulamin zajęć. Dzięki własnoręcznie wykonanym identyfikatorom, zabawach grupowych i konkurencjach sprawnościowych mogliśmy się lepiej poznać. Wtorek upłynął na sportowo. Bawiliśmy się na trampolinach. Chętni mogli pokonać tor przeszkód. Najszybsi zawodnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Następnego dnia zwiedziliśmy Epi-Centrum Nauki. Co to było za doświadczenie! Mikroświat na wyciągnięcie ręki, samodzielne generowanie prądu, gra na magicznej harfie czy lot za sterami samolotu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że nauką też można się bawić. Później przyszedł czas na seans filmowy.

Czwartkowe spotkanie z Minionkami wprawiło wszystkich w doskonały nastrój. Ostatniego dnia wakacyjnych zajęć odwiedzili nas strażacy z OSP Turośń Kościelna. Dh Konrad Kowalczuk opowiedział o funkcjonowaniu miejscowej jednostki. Obejrzeliśmy sprzęt ratowniczo-gaśniczy i ochłodziliśmy się w kurtynie wodnej. Pozostały czas spędziliśmy w klimatycznej „Stodole na cztery nogi”, gdzie Anna Sawicka – właścicielka urokliwego gospodarstwa, zdradziła nam kilka ciekawostek z życia zagrody i upodobań jej domowników. Alpaki, kozy, osiołki i inni mieszkańcy stodoły okazali się bardzo gościnni.

Tydzień pełen wrażeń za nami. Naszym półkolonistom jeszcze raz życzymy udanych wakacji i, mamy nadzieję… do zobaczenia niebawem!

Oprac. Agnieszka Popławska

Kultura

Powrót na początek strony