Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Po trzech latach przerwy, na stadion w Turośni Kościelnej wróciły zawody sportowo-pożarnicze. Międzygminne zmagania odbyły się w niedzielę, 26 czerwca. Żar lał się z nieba a niestrudzeni strażacy rywalizowali o miano najlepszych.

W zawodach wzięły udział 23 drużyny, w tym trzy kobiece i sześć młodzieżowych. Strażacy z gmin Łapy, Poświętne, Suraż i Turośń Kościelna zmierzyli się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Występy drużyn oceniała komisja sędziowska na czele z sędzią głównym mł. bryg. Maciejem Forysiem. Przebieg zawodów relacjonował Paweł Kondracki – komendant gminny OSP Gminy Turośń Kościelna.

I tak, zaczynając od drużyn męskich: w sztafecie najlepsza okazała się OSP Chodory, II miejsce zajęła OSP Turośń Kościelna, III przypadło w udziale OSP Turośń Dolna. Wśród MDP zwyciężyła drużyna z Uhowa, II miejsce – MDP OSP Łapy Dębowina, a III – MDP OSP Chodory.

Ćwiczenia bojowe najlepiej wykonali druhowie z OSP Iwanówka, II miejsce zajęła OSP Turośń Kościelna, zaś na III miejscu uplasowała się OSP z Turośni Dolnej. Z bojówką świetnie poradziły sobie także panie: I miejsce KDP OSP Suraż, II – KDP OSP Niewodnica Korycka, III – KDP OSP Łupianka Stara.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

Drużyny męskie:

I miejsce – OSP Turośń Kościelna

II miejsce – OSP Chodory

III miejsce – OSP Turośń Dolna

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

I miejsce – OSP Uhowo

II miejsce – OSP Chodory

III miejsce – OSP Łapy Dębowina

Drużyny kobiece:

I miejsce – OSP Suraż

II miejsce – OSP Niewodnica Korycka

III miejsce – OSP Łupianka Stara

Drużynom zwycięskim, w klasyfikacji generalnej, nagrody wręczyli: Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna, bryg. Tomasz Birycki – komendant Państwowej Straży Pożarnej i dh Szymon Kondracki – prezes gminnego związku OSP. Drużyny z gminy Łapy nagrodził burmistrz Krzysztof Gołaszewski i prezes zarządu gminnego Marek Kołakowski. Gminę Poświętne reprezentowali i nagrody druhom wręczyli: zastępca wójta gminy Alfred Dobrzyński i prezes zarządu gminnego OSP Ryszard Szymborski.

Sportowe widowisko zgromadziło na turosieńskim stadionie wielu sympatyków pożarnictwa. W wydarzeniu udział wzięli m.in. podinsp. Tomasz Organek – komendant Komisariatu Policji w Łapach, Grzegorz Kłosko – prezes zarządu gminnego w Surażu, Paweł Jurkian – komendant gminny w Łapach, Karol Sienkiewicz – komendant gminny w Poświętnem i Mariusz Gołaszewski – radny Powiatu Białostockiego.

Wszystkim jednostkom OSP dziękujemy za udział w zawodach i gratulujemy dobrych wyników.

A już we wrześniu druhowie z Turośni Kościelnej zmierzą się w zawodach powiatowych. Życzymy powodzenia!

Aktualności

Powrót na początek strony