Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Turośń Kościelna

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W tym dniu lub w dniach blisko tej daty wręczane są nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Zgodnie z tradycją, tego dnia w gminie Turośń Kościelna uroczyście obchodzono ”Święto Szkół”. Na tę okazję przygotowano uroczystość oficjalną i artystyczną.

W części oficjalnej serdeczne życzenia popłynęły do kadry zarządzającej, pedagogów oraz  pracowników administracji: Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej, Niepublicznego Przedszkola Puchatek w Niewodnicy Kościelnej. Przy tej okazji dyrektorzy szkół publicznych otrzymali nagrody z rąk Grzegorza Jakucia - wójta gminy,  a  wyróżniający się nauczyciele  i pracownicy niepedagogiczni placówek publicznych i niepublicznych otrzymali nagrody dyrektorów.

W części artystycznej wystąpił coverowy zespół „Kolorowe Gitary”, grając największe przeboje  „Czerwonych Gitar”.

Raz jeszcze Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom naszych szkół i przedszkoli gratulujemy sukcesów zawodowych i życzymy kolejnych! Ponadto życzymy dużo zdrowia  i szczęścia osobistego!

Następne święto już za rok…

Bożena Bieryło

zdjęcia: Agnieszka Popławska

Aktualności

Powrót na początek strony