Półkolonie letnie w GOK-u

Dwa turnusy, 60 uczestników, 30 godzin zajęć. Nauka, radość, zabawa... czyli półkolonie letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Turośni Kościelnej.

Przez dwa tygodnie sierpnia (I turnus: 9-13.08 i II turnus: 16-20.08) dzieci z terenu gminy Turośń Kościelna uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych w świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej.

Spotkania rozpoczęliśmy od zabaw i gier integracyjnych. Naszym półkolonistom nie brakowało energii, dlatego też chętnie brali udział w zabawach ruchowych. Innych atrakcji również nie brakowało! Podczas półkolonii wybraliśmy się do kina. Młodsza grupa obejrzała film „Luca”, starsza poznała przygody Mustanga z Dzikiej Doliny – siłę przyjaźni i dobroci. Mieliśmy też okazję poćwiczyć akrobacje na trampolinach, m.in. sprawdzić się na przygotowanym przez trenerów torze przeszkód.

Na zajęciach rękodzielniczych, dzieci wykonały obrazki techniką string art, zaś ze starszą grupą, pletliśmy makramowe breloki. Prace ręczne wymagały od uczestników półkolonii duuużo cierpliwości. Jak widać, dzieciom nie brakuje twórczego zacięcia - efekty robią wrażenie!

Zwieńczeniem półkolonii był pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego przygotowany przez druhów z OSP Turośń Kościelna. Dzieci wysłuchały ciekawej opowieści o funkcjonowaniu jednostki, poznały zasady udzielania pierwszej pomocy i chętnie wcielały się w rolę strażaków. Na II turnusie oprócz spotkania ze strażakami dzieci wzięły udział w zajęciach umuzykalniających przygotowanych przez p. Ulę. Chętni stworzyli mini orkiestrę i pięknie zagrali swój pierwszy kameralny koncert.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pozdrawiamy wszystkich, którzy stanęli na naszej półkolonijnej drodze przez ostatnie dwa tygodnie!

Agnieszka Popławska

Zdjęcia: Anna Łukaszuk-Ożarowska, Agnieszka Popławska

 

Aktualności

Powrót na początek strony