Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Święto Niepodległości 11 listopada to dzień refleksji nad przeszłością i przyszłością – mówił Grzegorz Jakuć - wójt gminy Turośń Kościelna, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.

W uroczystości pod pomnikiem „Ku czci poległych w obronie Ojczyzny 1918-1920” w Niewodnicy Kościelnej udział wzięli mieszkańcy gminy, przedstawiciele samorządu, druhowie, poczty sztandarowe jednostek oświatowych, członkowie stowarzyszeń. Asystę honorową przy pomniku pełnili członkowie Legionu Wschodniego Grupy Rekonstrukcyjnej Białostockiego V Okręgu Policji Państwowej.

W tym roku obchodzimy 103. rocznicę niepodległości Polski. Po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej, rosyjskiej naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność - mówił Grzegorz Jakuć, wójt gminy.

W swoim przemówieniu dziękował żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy dbają o naszą Niepodległą.    

Za każdym razem jest to okazja do wspólnego świętowania tak ważnego wydarzenia w dziejach Polski. Uroczystości rozpoczynają się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego. Po Mszy Świętej w miejscu pamięci składane są wiązanki kwiatów i zapalane znicze.

Niech żyje wolna, niepodległa i suwerenna Polska!

Bożena Bieryło

zdjęcia: BB/AK/AP

Aktualności

Powrót na początek strony