Piknik rodzinny ,,Święty Antoni Dzieciom"

Były tradycyjne kolorowe stragany, atrakcje kulturalno-sportowe, w tym występy zespołów śpiewaczych i pokazy służb mundurowych. 12 czerwca br. na placu sportowo-rekreacyjnym w Niewodnicy Kościelnej odbył się piknik parafialno-gminny.

Wydarzenie otworzyli organizatorzy: Grzegorz Jakuć – wójt gminy Turośń Kościelna i Magdalena Żukiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Moc atrakcji na tę wyjątkową okazję zapewnili także współorganizatorzy pikniku: ks. proboszcz Tomasz Powichrowski, radni i sołtysi z Niewodnicy Kościelnej: Jarosław Czech, Jarosław Bartnowski i Dariusz Grzybko oraz z Niewodnicy Koryckiej: Sławomir Dariusz Szajda i Marcin Otto.

Pierwszym punktem programu był występ taneczny Seniorek z Klubu Seniora w Turośni Kościelnej, pod kierunkiem Marii Busłowskiej – koordynatorki grupy i Agnieszki Łupińskiej – instruktorki tańca. Później na scenie zagościły zespoły folklorystyczne „Klepaczanki” i „Koplanianki” z pieśniami o świętym Antonim. Tradycyjne stroje i koncert muzyki ludowej były ciekawą lekcją folkloru dla zgromadzonych na placu dzieci i młodzieży. Wielopokoleniowa publiczność chętnie wzięła udział w konkurencjach sportowych, przygotowanych i koordynowanych przez przewodniczącego Rady Gminy Turośń Kościelna Jarosława Czecha i radnego Jarosława Bartnowskiego. Zwycięzcy w rzucie piłką lekarską, strzelaniu na bramkę i przeciąganiu liny zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Sportowych emocji dostarczył zgromadzonym mecz towarzyski: Niewodnica vs Baciuty-Kolonia, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych. Dzieci wybawiły się na dmuchańcach, z chęcią malowały twarze i aktywnie brały udział w animacjach. Na pikniku zagościły służby mundurowe z Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komisariatu Policji w Łapach. Chętni korzystali z symulatora zderzenia czołowego, obejrzeli pokaz psów tropiących i poznali specyfikę policyjnej służby. Zainteresowani oglądali też wozy ratowniczo-gaśnicze, osprzęt i odzież strażacką OSP Niewodnica Korycka i OSP Klepacze. O podniebienia przybyłych na festyn zadbały stoiska z Gminy Turośń Kościelna i Gminy Choroszcz. Smakołyki na niedzielny festyn przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich: „Trzy Drogi” z Trypuć i „Wesołe Sąsiadki” z Baciut oraz grupy z Kruszewa i Choroszczy. Zwieńczeniem wydarzenia było ognisko integracyjne.

Agnieszka Popławska
zdjęcia: Alina Kowalczuk

Aktualności

Powrót na początek strony