Gminne Spotkanie Opłatkowe

18 grudnia br. w sali widowiskowej świetlicy wiejskiej w Turośni Kościelnej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, radni gminy, przedsiębiorcy, dyrektorzy placówek oświatowych, druhowie z gminnych jednostek OSP, członkowie stowarzyszeń i mieszkańcy gminy spotkali się, aby w świątecznym nastroju podsumować mijający rok. Nie brakło też życzeń i gratulacji...

- Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Jest taki piękny dzień, w którym gasną wszelkie spory... – rozpoczął uroczystość gospodarz spotkania Grzegorz Jakuć, wójt gminy.

Wydarzenie zostało uświetnione przez znamienitych gości, na czele z wojewodą Bohdanem Paszkowskim, ministrem Dariuszem Piontkowskim, ministrem Jackiem Żalkiem, senatorem Mariuszem Gromko i Witoldem Karczewskim – prezesem Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Na tak doniosłym wydarzeniu nie mogło też zabraknąć przedstawicieli duchowieństwa, przybyli proboszczowie ościennych parafii: ks. Andrzej Rogoziński, ks. Jarosław Jóźwik, ks. Andrzej Górski i ks. Krzysztof Herman wraz z wikariuszami: ks. Andrzejem Bojarzyńskim i ks. Adamem Iwanowiczem.

Wśród licznie przybyłych znaleźli się przedstawiciele ważniejszych sfer życia społecznego, w tym m.in. podinsp. Tomasz Organek – komendant Komisariatu Policji w Łapach, dr Waldemar Wilczewski – dyrektor Muzeum Podlaskiego, Bożena Bieryło – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP oraz delegacje zaprzyjaźnionych sąsiednich gmin.

Przedstawiciele Rządu RP, Senatu RP i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w swoich wystąpieniach podkreślali owocną współpracę z Gminą Turośń Kościelna. Podniosły nastrój świąteczny uzupełniony został optymistycznym spojrzeniem na Nowy Rok i możliwościami, które dla nas przyniesie.

Wydarzenie uświetnił koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Na scenie zagościli obdarzeni niezwykłymi głosami Iwona i Piotr Kaczmarkowie wraz z synami Wojciechem i Adamem. Zabrzmiały światowe przeboje gwiazd estrady, m.in. Strangers in the night i My way oraz najpiękniejsze polskie kolędy: Lulaj, że Jezuniu, Gdy śliczna Panna czy Bóg się rodzi.

W imieniu przybyłych kapłanów, życzenia do zebranych skierował i wspólnej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Rogoziński. Uroczystość zakończyła się symbolicznym przełamaniem opłatka i wspólną Wigilią.

Rafał Kuczmarski

zdjęcia: Agnieszka Popławska

 

Aktualności

Powrót na początek strony