Dofinansowanie z RFRD

Gmina Turośń Kościelna otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 1 mln zł na przebudowę odcinka ul. Łąkowej w Niewodnicy Kościelnej.

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach naboru wniosków na 2023 r. Łączna wartość środków RFRD, przeznaczonych na dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg powiatowych i gminnych w br. w województwie podlaskim, to 200 mln zł. Za tę kwotę planowane jest przebudowanie 300 km tras, w tym wspomniany odcinek ul. Łąkowej.

14 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Białymstoku Grzegorz Jakuć – wójt gminy odebrał symboliczny czek na dofinansowanie inwestycji drogowej w Niewodnicy Kościelnej.

Ponadto planowana do przebudowy ul. Trakt Napoleoński w Niewodnicy Kościelnej znajduje się na liście rezerwowej. Niewykluczone zatem, że uzyska dofinansowanie. Środki na realizacje inwestycji mogą zostać wygospodarowane w wyniku kontraktowania i generowania oszczędności dla zadań z listy podstawowej przez poszczególnych beneficjentów.

Oprac. Kamil Dobrzyński

zdjęcie: podlaskie.eu/UMWP

Powrót na początek strony