Boisko pickleball już otwarte!

W Tołczach odbyło się otwarcie boiska pickleball przy Szkole Podstawowej im. Leonarda Prystroma, które zostało otwarte przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Pickleball Podlaskie", które aktywnie promuje ten sport w regionie.

Na początku spotkania odbyła się krótka część oficjalna, podczas której goście dowiedzieli się czym jest pickleball. Grzegorz Jakuć – Wójt Gminy Turośń Kościelna podkreślił znaczenie współpracy ze Stowarzyszeniem Pickleball Podlaskie dla lokalnej społeczności. Po krótkich przemówieniach zgromadzeni mieli okazję spróbować swoich sił na korcie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. W spotkaniu wzięli udział min. Paweł Kondracki – Sekretarz Gminy Turośń Kościelna, Maria Busłowska – dyrektor GOKu, Mariola Kondracka – dyrektor SP w Tołczach oraz przedstawiciele Pickleball Podlaskie, min. Andrzej Sienkiewicz.

Klub Seniora z Gminy Turośń Kościelna zadbał o poczęstunek. Seniorki, specjalnie na tę okazję przygotowały bułeczki, rogaliki i kompot.

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania plastikowej piłeczki nad siatką. Z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Magdalena Owczarczuk
zdjęcia: Magdalena Owczarczuk, archiwum Stowarzyszenia Pickleball Podlaskie
Powrót na początek strony