Warsztaty profilaktyczne - spotkanie z Eurydykami

W środę 19 czerwca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej odbyły się warsztaty profilaktyczne nt. raka piersi, szyjki dróg rodnych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Eurydyki w Białymstoku. Należą do niego kobiety, które przeszły chorobę nowotworową i dzieląc się swym doświadczeniem tworzą grupy wsparcia niosąc pomoc kobietom chorującym na nowotwory. W warsztatach wzięły udział min. seniorki z Klubu Seniora z Gminy Turośń Kościelna oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich "Wesołe Sąsiadki". Pojawiły się również Maria Busłowska - dyrektor GOKu oraz Agnieszka Łupińska - Instruktor Klubu Seniora.

Tematy jakie zostały poruszone na spotkaniu pozwoliły przybliżyć zebranym zagadnienia związane z nowotworami. Jakie symptomy towarzyszą zachorowaniu, jak przeciwdziałać nowotworom lub też jakie kroki podjąć po usłyszeniu niekorzystnej diagnozy? - na takie pytania próbowała odpowiedzieć pani Agnieszka Sakowicz, wiceprezes Stowarzyszenia "Eurydyki". Usłyszane świadectwa, min. pani Anieli Kierzkowskiej świadczą o tym, że obecnością na takich spotkaniach i zdobytą wiedzą można uratować życie.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Owczarczuk

Aktualności

Powrót na początek strony